Odstranění tetování? Praha bude nejlepší – funguje zde řada špičkových a cenově dostupných klinik

Pokud vám snad někdo doporučil, abyste si nechali odstranit tetování v Praze, na některé z tamních klinik, jistě dobře věděl, co říká. Česká metropole je totiž právem považována za centrum estetické medicíny a to přinejmenším v rámci středoevropského regionu. Kvalitních pracovišť vybavených moderními laserovými přístroji a disponujících vzdělaným a zkušeným personálem je v našem hlavním městě celá řada. Chcete se svého tetování zbavit co nejefektivněji? Rádi byste si ušetřili zbytečnou bolest? A nehodláte riskovat zdravotní komplikace ani utratit přemrštěnou sumu peněz? Pak by podstoupení zákroku na některé z pražských klinik zřejmě stálo za úvahu.

Než se definitivně rozhodnete, můžete se spolu s námi podívat, proč je laserová metoda považována za nejlepší. Navíc vám i trochu poradíme, abyste přece jen nešlápli vedle. I mezi takovými klinikami, které jsou na velmi solidní úrovni, totiž existují určité rozdíly. Například ve vybavení nebo v cenách, které si specialisté za svoje služby účtují.

Odstranění tetování – Praha má co nabídnout

Chcete si dát odstranit tetování a usilovně pátráte po důležitých informacích, které jsou s takovým zákrokem spojeny? Zajímá vás, proč je laser zpravidla nejvhodnější nebo to, zda je taková procedura bolestivou záležitostí? Přemýšlíte, jakým odborníkům se svěřit do rukou? Pak už jste asi pevně rozhodnuti dát výzdobě svého těla jednou provždy sbohem. A je přitom vcelku lhostejné, zda se tetování chcete zbavit na popud své partnerky, kvůli nepříjemnému šéfovi nebo jednoduše proto, že nebyl tatér zrovna v nejlepší formě, když na vás začal pracovat. Zkrátka byste rádi vypadali jako dřív a tak hledáte nejlepší možné řešení. Vzhledem k tomu je velice pravděpodobné, že vás vaše snaha dříve či později přivede do Prahy. Protože, jak jsme zmínili hned úvodem, v okruhu stovek kilometrů zřejmě nenajdete město, ve kterém by fungovalo takové množství špičkových klinik estetické medicíny, jako právě zde.

Proč hraje laser prim?

Lidé se nechávají tetovat od nepaměti. A mají k tomu nejrůznější důvody. Poměrně často se však stává, že své původní rozhodnutí změní a vyobrazeného motivu se zase chtějí zbavit. Někomu vyhovuje, když si nechá obrázek pouze „přemalovat“. Někdo další už chce mít kůži jednou provždy čistou. Rádi byste se se svým tetováním definitivně rozloučili? A hledáte tu nejschůdnější cestu? Pak uděláte nejlépe, když využijete laserovou metodu! Pokud se za zákrokem vydáte do našeho hlavního města, pravděpodobnost, že vám na některé z klinik nabídnou ošetření laserem, je téměř stoprocentní. Těmito přístroji je totiž vybavena naprostá většina z nich. Z velmi dobrého důvodu. S jejich pomocí se tetování likviduje zdaleka nejlépe. Nevěříte? Čtěte:

  • Laserové přístroje spolehlivě rozbijí pigment, z něhož je tetování vytvořeno. Rozložené barvivo je později vyplaveno mízním systémem lidského těla. Výsledek je zpravidla bezchybný. Zkrátka „čistá práce“!
  • Zákrok je bezpečný, což znamená, že se riziko zanícení kůže nebo jejího zjizvení v podstatě rovná nule
  • Jelikož ty nejmodernější přístroje dovedou paprsky dokonale zacílit, nedochází k žádnému poškození kůže v okolí ošetřovaného místa
  • Ošetření je téměř bezbolestné, což „citlivější povahy“ nepochybně ocení

Kliniku vybírejte podle 3 kritérií

Rozhodli jste se pro laser? To je rozumné! Starší metody, mezi které patří například vybroušení nebo chirurgické vyříznutí, nejsou ani příjemné, ani zcela bezrizikové. Jestliže uznáte za vhodné zajet si kvůli zákroku do naší metropole, snažte se najít ty nejlepší profesionály, kteří vás tetování spolehlivě zbaví. Faktem sice je, že si Praha na nedostatek renomovaných klinik nemůže stěžovat, takže by hledání zkušených odborníků nemělo být složité, ale jeden nikdy neví. Narazit na podvodníka, který se za lékaře jen vydává, můžete koneckonců všude. Jak tedy vybrat nejlepší kliniku? Zkuste to na základě těchto tří kritérií:

  1. Vybavení – by mělo být na úrovni. Než se pro nějaké „pracoviště“ rozhodnete, chtějte vědět, jakými přístroji disponuje. Za špičku v oboru je aktuálně považován tzv. Nd:YAG laser. Tak si to dobře zapamatujte!
  2. Pověst – kterou se klinika může pochlubit, by vás rozhodně měla také zajímat. Reference jsou důležité. Snažte se zjistit, zda byli klienti, kteří už nějaký zákrok podstoupili, spokojeni s jeho výsledkem, s poskytnou péčí i s celkovým přístupem personálu
  3. Ceny – které si jednotlivé kliniky estetické medicíny účtují, se mohou někdy poměrně významným způsobem lišit. Přestože je cenová hladina těchto služeb v Praze docela příznivá, raději chtějte předem vědět, jak „náročné“ to pro vaši peněženku může být

Jedno sezení obvykle nestačí!

A závěrem ještě jedna dobrá rada. Až si budete prohlížet ceník některé z pražských klinik, uvědomte si, že částky, které v něm uvidíte, se zpravidla vztahují k jednomu sezení. Jako „sezení“ odborníci označují každý dílčí zákrok, tedy každé použití laserového přístroje. Odstranění tetování totiž v naprosté většině případů vyžaduje takových dílčích zákroků hned několik. Jen málokdy se dílo podaří hned napoprvé.

Uvažujete o zákroku už dlouho nebo jste se pro něj rozhodli teprve nedávno? A jakého motivu se vlastně chcete zbavit? Je to snad něco „nevhodného“?

Jan Zeman

Mohlo by se vám také líbit