Nevíte, jak zabránit vypadávání vlasů? Máme pro vás 3 tipy, které mohou váš problém docela snadno vyřešit!

Vaše kštice už není, co bývala? Řídne stále rychleji a ač se snažíte sebevíc, prostě netušíte, co si počít? Dnes a denně přemýšlíte nad tím, jak zabránit vypadávání vlasů a hledáte jakékoliv řešení, které by přineslo uspokojivé výsledky? Než začnete panikařit, raději se ujistěte, že jste už vyzkoušeli opravdu všechno. Třeba i ty nejjednodušší a nejpřirozenější věci, které pro zdraví svých vlasů může udělat v podstatě každý.

Že vám není tak úplně jasné, o čem to tu hovoříme? Nevadí. Za pár okamžiků budete vědět víc. Ukážeme vám, co na padání vlasů obvykle zabírá!

Jak zabránit vypadávání vlasů? Řešení máte na dosah!

Bujnou kšticí se ráda pochlubí každá žena. Faktem asi také je, že zřejmě každá chtěla alespoň jednou v životě díky dlouhým a krásným vlasům vypadat jako princezna. Svoji hřívu však s chutí dává na odiv i řada mužů. Samozřejmě za předpokladu, že se mají čím chlubit. Pánové totiž o vlasy přicházejí mnohem častěji než ženy a potíže s jejich nadměrným padáním proto řeší přece jen o něco více. Do jisté míry však tento problém sužuje obě pohlaví. A ať už vás to překvapí nebo ne, pravda je, že se lidé v mnoha případech trápí docela zbytečně!

Vypořádat se s enormním úbytkem vlasů totiž může kdekdo. Vy samozřejmě také. Stačí jen vědět, jak na to. Už se nemůžete dočkat? Možná budete překvapeni, protože řešení máte nejspíš celou dobu na dosah ruky! A navíc zřejmě zjistíte, že je ještě jednodušší, než by vás vůbec napadlo.

Tip číslo 1 – výživa je základ!

S tvrzením, že bez optimální výživy nemůže lidské tělo dlouho správně fungovat, asi budete souhlasit. Aby také ne. Je to zkrátka ověřený fakt. Zkuste být pár měsíců bez ovoce nebo bez kvalitních bílkovin a sami uvidíte, co to s vámi udělá. Když nic menšího, určitě se nebudete cítit fit. A vaše vlasy? Ty jsou přece nedílnou součástí celého organismu! Tak proč by to s nimi mělo být jiné? Optimální výživu zkrátka potřebují. Jinak zeslábnou, budou se lámat, a nakonec o ně možná i přijdete. Co s tím? Vyzkoušet můžete nejrůznější „výživné kůry“. Tak určitě nic nezkazíte. Většinou však stačí docela málo, aby se celkový stav zlepšil. Ostatně, posuďte sami:

 • Konzumujte kvalitní bílkoviny (hovězí a drůbeží maso, ryby a také ořechy)
 • Nezapomínejte na ovoce a zeleninu (získáte tak vitamíny, a to především A, B, C a E)
 • Pro jistotu vylepšujte stravu o minerály i ve formě doplňků (vápník, draslík, železo a hořčík) 

Tip číslo 2 – správná péče má svůj význam

Hodnotná výživa je sice nesmírně důležitá, sama o sobě vám ale vlasy zachránit nemusí. Svůj význam, a to poměrně zásadní, má také pravidelná péče, kterou své kštici dopřáváte. Že se neobejdete bez šamponu, to je pochopitelné. Jde však o to, zda je kvalitní nebo jestli to s jeho používáním nepřeháníte. Nebo takové barvení. Bruneta či blondýna – opravdu na tom tolik záleží? Nechte to raději tak, jak to příroda sama zařídila. Že skrýváte první šediny? Možná to už brzy nebude nutné! Každopádně se podívejte, jaká „péče“ vašim vlasům nejvíce škodí:

 • Až příliš časté používání nekvalitních šamponů
 • Časté barvení
 • Většina stylingových přípravků
 • Fén, žehlička a kulma

Tip číslo 3 – hlavně žádný stres!

Je všeobecně známým faktem, že přemíra stresu lidem škodí. Na organismus má zkrátka devastující účinky. Snažte se proto stresu za každou cenu vyhnout, jinak se neustálý shon a nervozita na stavu vaší kštice nepochybně projeví. Pokud zvolníte tempo a naučíte se odpočívat, vaše vlasy to zcela jistě ocení. A jsou tu i další věci, kterých byste se měli vyvarovat, pokud hodláte jejich padání zastavit. Tady je máte:

 • Zahoďte cigarety
 • Alkohol pijte jen výjimečně
 • Nevystavujte svou „hřívu“ přímému slunečnímu svitu
 • Není-li to nutné, nenoste těsné pokrývky hlavy
 • Dodržujte pitný režim 

Neváhejte požádat o pomoc!

Při vypadávání vlasů jsou „přirozená“ řešení obvykle poměrně spolehlivá. Pravda nicméně je, že existuje i řada výjimek. Například silný vliv genetiky, případně nějaká vážnější choroba. Pokud chcete mít jistotu, že vám situaci nekomplikuje něco, co nemůžete sami příliš ovlivnit, obraťte se na specialistu. Zkrátka si řekněte o pomoc! Takový tricholog zpravidla velmi brzy zjistí, zda vám k záchraně vlasů postačí lepší výživa a kvalitnější kosmetika nebo jestli potřebujete péči odborníka. Trichologie a moderní estetická medicína už mají k dispozici celou řadu efektivních způsobů, jimiž dovedou ztrátě vlasů zamezit.

Nebo nejsou vaše problémy zatím tak zásadní, abyste rovnou vyhledali ordinaci specialisty?

Jan Zeman

Mohlo by se vám také líbit