Depilace cukrovou pastou má své výhody. Odstraňování chloupků laserem je však rozhodně efektivnější! 

Pravidelně zbavujete svoje nohy chloupků? Stejně tak pečujete o svůj klín, případně o jiné části těla? A přestože jste zatím nedali dopustit na osvědčenou metodu depilace cukrovou pastou, nyní uvažujete o tom, že vyzkoušíte jiný postup? Pokud je to tak, zřejmě víte, že máte hned několik možností. A jde jen o to, které z nich dáte přednost. Abychom vám plánovanou změnu trochu usnadnili, připravili jsme menší srovnání. Že už tušíte jaké? Pokud jste z nadpisu našeho krátkého článku usoudili, že se chystáme depilaci cukrovou pastou porovnat s laserovou metodou, jejíž obliba setrvale stoupá, rozhodně jste se nespletli.

Chcete zjistit víc, abyste se mohli rozhodnout, jestli dáte „už od zítřka“ přednost právě laseru nebo zda se budete chloupků i nadále zbavovat po staru? Věnujte nám pár minut a uvidíte, že to nebude nijak složitá volba! 

Depilace cukrovou pastou vám už nevyhovuje?

Vousů, chloupků na těle a někdy dokonce i svého obočí se lidé zbavují od nepaměti. Někdo to dělá zcela dobrovolně a více méně s nadšením. Jiný pak spíše podléhá tlaku okolí. Mít chlupaté nohy nebo třeba bujný porost v podpaží, to je totiž něco, co se dnes příliš „nenosí“. Řeč je samozřejmě hlavně o ženách, kterým toho v tomto ohledu společnost diktuje mnohem více nežli pánům. A vzepřít se podobným trendům? To není vždy snadné.

Ať už si chloupky holíte z vlastní vůle nebo pouze proto, že je to od vás tak nějak vyžadováno, máte alespoň to štěstí, že si můžete zvolit způsob depilace. Prostě si vybrat řešení tzv. „na míru“. Pokud vám tedy cukrová pasta už nevyhovuje, jednoduše zkuste něco jiného. Určitě si nepohoršíte. Existují totiž i lepší metody!

Salonům krásy přibývají klienti

Přestože je lidí, kteří se své „srsti“ zbavují zásadně doma, stále většina, jisté je, že jich zvolna ubývá. Kliniky estetické medicíny a nejrůznější salony krásy si zkrátka na příliv nových zákazníků požadujících epilaci rozhodně stěžovat nemohou. Jde převážně o odstranění chloupků na nohou, na rukou či na tváři nebo o epilaci podpaží. Úprava intimních partií, kterou lze pojmout nejrůznějšími způsoby, však zůstává i nadále spíše „domácí záležitostí“. A to navzdory faktu, že si s ní v salonech krásy vždy ochotně a spolehlivě poradí. Svou roli hraje zřejmě stud.

A nyní pár slov k metodám, které můžete aplikovat v pohodlí domova. Co na nich lidé oceňují nejvíce?

Výhody „domácích“ metod

Zbavovali jste se nežádoucích chloupků vždy výhradě s pomocí cukrové pasty? Nebo jste k jejímu používání dospěli až časem a zkoušeli jste i klasická holítka, elektrický strojek nebo také zahřátý vosk? Ať je to jak chce, jisté je, že tyto „domácí metody“ mají své přednosti. Pomineme-li již zmíněný faktor studu, který se sice netýká každého, ale většiny z nás jistě ano, existují přinejmenším tři další důvody, proč si s chloupky poradit doma. A není na nich nic překvapivého. Posuďte sami:

  • Nemusíte nikam chodit nebo jezdit (svůj „salon“ máte v obýváku)
  • Po finanční stránce vás to vždy vyjde levněji (služby zkrátka něco stojí)
  • Depilaci provedete tehdy, kdy vám to vyhovuje (nemusíte se řídit termínem, který si dohodnete v salonu krásy) 

Spolehlivá pasta má i své mínusy

„Vaše“ dosavadní metoda depilace cukrovou pastou je bezesporu celkem spolehlivá. Je to „prověřené“ řešení staré stovky let. Jisté je i to, že se lze tímto způsobem zbavovat chloupků nejen doma, ale i v některých salonech, které mají oblíbenou metodu v nabídce svých služeb. Jak dobře víte, pasta se připravuje stále stejně, a to pouze z vody, cukru a citronu. Aplikuje se ještě za tepla a odstraňuje se trhavými pohyby ve směru růstu chloupků. Pokud jde o její plusy a mínusy, samozřejmě záleží, s jakým řešením metodu porovnáte. Nás zajímá laser! Srovnání s ním vypadá asi takto:

  • Depilaci pastou lze tak jako řadu dalších metod podstoupit i doma – zatímco za ošetřením kvalitním laserovým přístrojem musíte na kliniku nebo do salonu krásy
  • Procedura není zcela bezbolestná – což o profesionálně provedeném zákroku moderním přístrojem neplatí. Epilace laserem zkrátka nebolí
  • Cukrová pasta vám udělá jen krátkodobou službu (cca po dvou týdnech chloupky obvykle dorůstají) – zatímco efekt ošetření moderním přístrojem je de facto trvalý
  • Odstranění chloupků pastou je levnější, a to ať už ho provedete doma nebo podstoupíte někde v salonu – ale platí to jen s ohledem na jeden konkrétní zákrok. Z dlouhodobého hlediska se po finanční stránce více vyplatí laser, protože nepotřebujete depilaci neustále opakovat

Laser je silná konkurence

Přestože je depilace cukrovou pastou stále celkem oblíbená, není pochyb o tom, že přibývá žen, a dokonce i mužů, kteří se spoléhají na laser. A není divu. Ošetření moderním přístrojem je bezbolestné a jak jsme řekli, z dlouhodobého hlediska vlastně i levnější. Řešení je to navíc „bezpracné“. A pokud jde o váš čas? Ten vám laserová epilace také ušetří, a to jednoduše proto, že ji na rozdíl od depilování pastou nemusíte stále dokola opakovat. Laser je zkrátka cukrové pastě silnou konkurencí. A nejen jí!

Zkusíte, zda vám ošetření laserem bude vyhovovat nebo chcete chloupky „řešit“ stejně jako dosud? Anebo sáhnete ještě po jiné metodě?

Jan Zeman

Mohlo by se vám také líbit