Krupka, 9. září 2011

 

Přátelé,

Dělnická strana sociální spravedlnosti opět ohlásila demonstraci do severočeského městečka Krupka. Tentokrát demonstrace DSSS proběhne v pátek 9.9. od 16:00 v ulici Karla Čapka, tedy v lokalitě, kde v Krupce žije nejvíc  Romů. O akci zatím nejsou známy podrobnosti, krom faktu, že má promluvit vůdce dělníků Vandas. Jistě není náhodou, že následující den v sobotu 10. září proběhne třetí pokus o volby v Krupce.

Přesně před 5 měsíci, tedy 9. dubna 2011 se na pomoc těžce zkoušené komunitě obyvatel sídliště Maršov v Krupce sjelo mnoho lidí dobré vůle z celého Česka i ze zahraničí. Společně s místními Romy a statečnými duchovními uspořádali v cestě pochodu DS SS poklidnou bohoslužbu, která byla brutálně rozehnána speciálními pořádkovými jednotkami policie, která tak uvolnila cestu pochodu (neo)nacistů do sídliště.

Situace posledních dní, zejména ve Šluknovském výběžku ukazuje, jaké napětí panuje mezi majoritou a romskou komunitou v naší zemi. Situace v Krupce 9. září, kdy na sídliště Maršov, kam neonacisté v Krupce obvykle směřují své pochody, přijede pronést předvolební projev předseda DS SS Vandas, hrozí potencionálním konflikem, který by mohl být dalším olejem do ohně, už tak vyhrocené situace.  Proto je třeba místní komunitu podpořit a usilovat o nenásilný průběh celého dne.

přijeďte v pátek 9.9. v 15:00 do Krupky*

* bližší info již brzy

zdroje:

Policie rozehnala bohoslužbu, aby umožnila neonacistům pochod romským sídlištěm

Českobratrská církev evangelická k rozehnání ekumenické bohoslužby

Podnět k prošetření zákroku proti ekumenické bohoslužbě v ulici Karla Čapka v Krupce 9.4. 2011

Video shrnující události 9.4. v Krupce