Kde se stala chyba?

18.4. 2009 Ústí nad Labem

Minulý duben naše Iniciativa, stejně jako vedení města, doporučovala Ústečanům nedělat naci pochodu tolik chtěný kompars a přivítat ho nezájmem. Nechat (neo)nacisty pochodovat prázdnými ulicemi. Více než 2 tisíce lidí ukázalo (neo)nacistům svá záda prostřednictvím naší kampaně.

Mnozí Ústečané, ale chtěli vyjádřit svůj nesouhlas s pochodem razantněji. Během dne pochodu se jich několik stovek shromáždilo před restaurací Maha4All, která ležela v těsné blízkosti trasy pochodu.

Policie proti nim tvrdě (preventivně?), za použití taktických výbušnin, silou několika stovek těžkoodděnců, zakročila.

Video, které detailně zachycuje celý incident najdete ZDE

z videa jsme pro Vás vybrali několik zajímavých momentů více..

 

Kde se stala chyba? Proč k policejnímu zásahu došlo?

Naše Iniciativa se domnívá, že chyby, které k tomu vedly, se staly na všech stranách…  Na straně odpůrců hrála velmi negativní roli vysoká hladina alkoholu v krvi mnohých účastníků protestu. Účastníci také projevili nulovou disciplínu, někteří vystupovali velmi verbálně agresivně a nasazené policisty ze všech sil provokovali Policie zasáhla tvrdě proti všem odpůrcům, zásah byl veden proti všem protestujícím bez rozdílu, i proti lidem, kteří pouze pokojně projevovali svůj názor, pouze skandovali hesla, nebo jen stáli poblíž Maha4all (někteří z nich dokonce před svým domem).

Je zcela zásadní, aby všechny strany z loňských událostí vyvodily poučení. 13. únor v Drážďanech ukázal, že i nenásilná, disciplinovaná a alkoholfrei blokáda může být 100% účinná a že policie nemá potom proti takové blokádě důvod zasahovat.

Zde najdete další video z loňského naci pochodu naším městem

Zde můžete o loňských událostech před Maha4all diskutovat. Zajímá nás Váš názor !

Zde najdete další zajímavá videa

Zde najdete archiv našich multimédií z roku 2009